10, Leden 2021
NOVINKA: GRACO E-FLO iQ – nová generace dávkování lepidel a tmelů

Nová úroveň inteligence, řízení, jednoduchosti a přesnosti dávkování

Graco E-Flo iQ je kompaktní řešení dávkování a aplikace tmelů a lepidel jedním zažízení „od sudu po trysku“ jež zajišťuje inteligentní systém kontinuálního přesného dávkování přímo z originálních obalů pro vaše automatizované aplikace. Díky elektromotoru s osvědčeným servomechanismem systém Graco E-Flo iQ nejen čerpá materiál přímo ze sudu, ale současně si udržuje optimální kontrolu nad průtokem bez potřeby doplňkových dávkovačů.

Použití pro řízené dávkování a nanášení tmelů, lepidel, silikonů a jiných vysokoviskózních látek v oblasti automobilového, strojírenského, stavebního a chemického průmyslu.

Nízké náklady na provoz

Přímé dávkování ze sudu snižuje počet komponent v systému a zcela odstraňuje potřebu použití doplňkového dávkovacího zařízení.
Díky nižšímu počtu součástí, snazší instalaci, nižšímu zatížení robota a kratším prodlevám snížíte nároky na údržbu a minimalizujete rizika nákladných prostojů.

Průtok neustále pod kontrolou

Elektrický servomotor E-Flo systému Graco E-Flo iQ, prověřený v řadě dalších aplikačních systémů GRACO, má nepřetržitý přehled o poloze pístového čerpadla a jeho rychlosti a okamžitou reakcí umožňuje regulaci a dodržení přesného průtoku z čerpadla do místa aplikace nebo zajištění přednastavené dávky.

Přesné dávkování

Systém Graco E-Flo iQ lze konfigurovat tak, aby splňoval všechny požadavky na dávkování u aplikací bez ohřevu i s ohřevem až do 70 °C včetně abrazivních lepidel.
Regulací průtoku až do místa aplikace zajistíte přesné dávkování od začátku do konce a po celé délce nanášené housenky.

Snadná integrace

Nastavení a naprogramování měřicího systému prostřednictvím řídícího modulu displeje ADM systému Graco E-Flo iQ nikdy nebylo jednodušší. Jeho intuitivní obrazovky umožňují rychlé a snadné nastavení profilu nanášené housenky ber potřeby detailních znalostí programování.
Pro kompletní integraci s automatem PLC jednoduše připojíte komunikační modul CGM k řídícímu systému linky nebo přímko robotu. Mezi aktuálně dostupné protokoly patří EtherNet I/P, PROFINET, DeviceNet a PROFIBUS.
Pro další informace kontaktujte naše specialisty:

Ing. Jaroslav Novák – 602439298, jaroslav.novak@mediacz.cz
Pavel Tvrzník – 602537786, media@mediacz.cz

Team Media CZ je Vám plně k dispozici.