Centrální zásobování a rozvody barevCentrální zásobování a rozvody barev

Aplikační systémy pro 2K barvy
Automatické a robotizované linky pro nanášení barev, separátorů a adhezních prostředků

Projekty pro automobilový průmysl

Reference


Aplikační technologie pro lakování

Velká skupina elektronicky řízených směšovacích zařízení GRACO s plynule nastavitelným tužícím poměrem v několika výkonových kategoriích, v mobilním nebo stacionárním provedení od jednodušších verzí pro jednu barvu (GRACO PROMIX 2KE, XM XTREME MIX), přes jednotky pro více barevných odstínů (PROMIX 2KS, PRECISION MIX) v provedeních pro manuální nebo robotizovaná pracoviště.

Mezi nejčastějšími zákazníky jsou subdodavatelé automobilového průmyslu (interiérové plastové díly), samotné automobilky, strojírenské podniky a firmy provádějící antikorozní ochranu ocelových konstrukcí. Zařízení Graco M2K je snadno ovladatelné mechanické směšovací a dávkovací zařízení s pevným mísícím poměrem. Je vhodné pro nízko-objemové aplikace dvousložkových epoxidových, polyuretanových a polyesterových materiálů. Graco M2K završuje produktové portfolio zařízení směšovacích a dávkovacích systémů. Základ stroje je tvořen spolehlivým vzduchovým motorem Merkur s dvojicí nerezových spodních pump. Směšovací modul s jednoduchým ovládáním zabezpečuje přesné smísení obou složek materiálů. Promix 2KE je kompaktní elektronické dávkovací zařízení základní úrovně pro dvoukomponentní barvy a nátěrové hmoty. Zařízení je dostupné ve verzi pro jeden barevný odstín (Pump verze) nebo ve verzi pro tři barevné odstíny (Meter verze) a obě tyto verze jsou vhodné pro všechny technologie stříkání. Díky zařízení ProMix™ 2KE je aplikace dvousložkových barev snadná.

Media CZ a Media SK patří v Čechách a na Slovensku mezi nejvýznamnější dodavatele kompletních aplikačních systémů dvoukomponentních barev. Více než 150 vlastních realizací nám umožnilo vytvořit nejen velmi zkušený vývojářský tým, ale i v ČR a SR nesrovnatelné servisní a skladové zázemí pro široký záběr aplikačních technologií. Specializované servisní pracovníky máme v Liberci, Praze, Frenštátě p. R. a Bratislavě, takže servisní zásah je otázkou několika hodin. Většina našich zákazníků totiž pracuje ve tří a čtyřsměnném pracovním režimu a jakýkoliv výpadek zařízení by způsobil významné ztráty. Vzhledem k významným dodávkám pro automobilový průmysl a jeho subdodavatele jsme zvyklí v našich projektech zohledňovat nejvyšší požadavky na spolehlivost, kvalitu a provedení.

Vzhledem k dodávkám pro těžké antikorozní povrchové úpravy umíme řešit systémy pro nanášení nejsložitějších hmot s nutností ohřevu na 80oC a reakční dobou v řádech sekund. Díky produktům GRACO disponujeme nejkomplexnější základnou techniky pro nanášení laků a barev. Firma GRACO a firma Media CZ nabízejí nejkomplexnější sortiment zařízení pro aplikace dvoukomponentních barev a hmot.

Zařízení GRACO XM XTREMEMIX (XM50, XM70) jsou stroje pro vysokotlaké airless stříkání v těžké antikorozní povrchové úpravě pro nejviskóznější materiály a hmoty s krátkou dobou zpracovatelnosti. Jsou konstruovány pro stříkání vícekomponentních materiálů s možností přesného nastavení. Zařízení ProBatch odstraňuje problémy spojené s ručním mícháním. Zařízení GRACO ProBatch přesně dávkuje více-barevné složky barev a laků, je určeno tam, kde se používá mnoho barev v malém objemu.