4, Listopad 2022
Novinka: GRACO ADVANJET® JET VALVES – nový mikrodávkovací bezkontaktní tryskový ventil pro jednosložkové materiály

Ventil GRACO ADVANJET®
je kompletní řada mikrodávkovacích, bezkontaktních tryskových ventilů navržených tak, aby poskytovaly vysokou přesnost procesu a aplikační flexibilitu v mikrodávkovacích kapkách, liniích i složitých tvarech. To, čím se tato technologie liší od ostatních bezkontaktních trysek je neuvěřitelná jednoduchost její patentované konstrukce.

VYNIKAJÍCÍ VÝKON, SNADNO SE ČISTÍ.
• minimální opotřebení dílů a údržba – žádné kapalinové těsnění, které je třeba čistit nebo vyměňovat
• přesné dávkování na jakýkoli povrch, včetně nerovných, nepravidelně tvarovaných nebo těžko dostupných povrchů
• vynikající schopnost vzoru pro vytváření mikrokapek, čar nebo složitých tvarů
• s vynikající opakovatelností
• nízké až střední viskozity, manipulace s materiály do 400 000 centipoise

Neuvěřitelně snadné čištění
Pouze dvě části jsou v kontaktu s kapalinou, čištění tryskového ventilu trvá jen několik minut. Konvenční trysky mohou mít až osm částí, které vyžadují čištění. Není třeba odstraňovat trysku z robota, membrána a deska trysek se instalují okamžitě bez nutnosti pečlivé kalibrace paprsku, což šetří cenný výrobní čas. Nikde žádná složitá, velmi drahá kazeta nutná k rozebrání.

Vynikající výkon
Rychlost – kontinuální nanášení při 300 Hz splní požadavky velkoobjemové výroby.
Opakovatelnost – membránová tryska byla testována v nejnáročnějších prostředích a prokázala, že vytváří konzistentně opakovatelné, vysoce kvalitní kapky a čáry.
Schopnost – dosáhněte vysoké procesní schopnosti a širokého procesního záběru úpravou rychlosti paprsku tak, aby se snížilo hromadění „vláknitých“ tekutin.
Spolehlivost – membránová tryska je navržena tak, aby vydržela (je nutné znovu zdůraznit slovo vydržela) a když přijde čas na údržbu lze díly rychle vyměnit přímo u Vás ve výrobním závodu.

Nízké provozní náklady
Jednoduchost membránové trysky s pouze dvěma vnitřními pohyblivými částmi přináší jedny z nejnižších provozních nákladů v oboru, a to na milion cyklů trysky. Na rozdíl od piezo trysek s drahými náhradními díly, které vždy vyžadují odeslání trysky do opravy, membránové trysky GRACO ADVANJET® lze kompletně udržovat a opravovat ve Vaší továrně. Dvě pohyblivé pneumatické části, solenoid a válec, byly důkladně testovány a poskytují spolehlivý výkon až pro 500 milionů cyklů za zlomek ceny piezoelektrické trysky.

Membrány
Membrána je srdcem technologie tryskového nanášení. Membrány jsou k dispozici ve třech různých materiálech, které poskytují vysokou chemickou odolnost a dlouhou životnost. Kontaktujte naše specialisty, aplikační odborníky pro konkrétní doporučení, která membrána je pro Vaši aplikaci nejlepší.

K dispozici jsou membrány z FKM, silikonu a FFKM v tloušťce 1,6 mm nebo 3,0 mm

Držáky trysek
Konstrukce držáků trysek ADVANJET® společnosti GRACO umožňuje snadnou změnu množství materiálu používaného na tryskových ventilech, což vám poskytuje větší flexibilitu ve Vašem výrobním procesu. Držáky trysek jsou přišroubovány k tryskovému ventilu a jsou nabízeny v různých velikostech, stejně jako s možnostmi pro hromadné podávání.

Trysky

Standardní ploché trysky
Velikosti trysek ADVANJET® se pohybují od 50 do 700 μm a jsou nabízeny z karbidu wolframu nebo keramiky s vysokou odolností proti opotřebení. Každá jednodílná tryska byla navržena a vyrobena na zakázku tak, aby poskytovala opakovatelnost a výkon, který od společnosti GRACO očekáváte.

Trysky s prodlouženou špičkou
Mnoho aplikací vyžaduje nanášení materiálu v těsných prostorech nebo dutinách. Naše trysky s prodlouženými koncovkami Vám umožní přiblížit se ke konkrétním cílům nebo se lehce pohybovat kolem překážek. GRACO nabízí 3 mm, 6 mm a 10 mm, verze v několika různých provedeních pro optimalizaci nanášení přesně určených materiálů.

Nástroje Vaší technické podpory


Získejte bližší informace: GRACO ADVANJET® - nový mikrodávkovací bezkontaktní tryskový ventil pro jednosložkové materiály

Prospekt: GRACO ADVANJET® - prospekt

Servisní manuál: GRACO ADVANJET® - servisní manuál

Více v eshopu: GRACO ADVANJET®

 
Pro další informace kontaktujte naše specialisty:

Ing. Jaroslav Novák – 602 439 298, jaroslav.novak@mediacz.cz
Pavel Tvrzník – 602 537 786, media@mediacz.cz


Team Media CZ je Vám plně k dispozici.