6, Prosinec 2021
INFORMACE: GRACO RTX 5500PX, GRACO RTX 5500PI výkonná elektrická stříkací zařízení pro strukturované exteriérové a interiérové povrchy
Nová generace stříkacích zařízení GRACO RTX 5500 je kompaktním a úplným řešením 2 v 1. Varianta 5500 PX je vhodná pro dekorativní a strukturní exteriérové a interiérové aplikace, varianta 5500 PI je vhodná především pro interiérové aplikace. Tomu vždy také odpovídá typ použitých hadic a trysek.

Zařízení využívají pro dopravu materiálu peristaltické čerpadlo RotoFlex II, známé svými minimálními servisními náklady, které má integrovanou kompresorovou dvouválcovou jednotku sloužící k pokrytí provozní spotřeby vzduchu ovládací vzduchové pistole.

Pohon zajišťuje nová generace plně zapouzdřeného bezuhlíkového DC elektromotoru. Pro optimalizaci provozních nákladů a komfortu obsluhy pracuje čerpadlo v režimu start/stop ovládané spouští pistole.

Pistole WideTex umožňuje pracovat s celou škálou kruhových trysek včetně zjemňovací sady v průměrech 4-12mm. Materiál je z originálních obalů obsluhou doplňován do 57l plastového gravitačního zásobníku se strmými stěnami, odolný mechanickému opotřebení a umožňující snadné úplné odpojení od čerpadla v případě údržby nebo kompletního vyčištění.

Zařízení je svým výkonem vhodné pro středně velké až větší zakázky ve stovkách metrů a s použitím materiálů s max. velikostí pevných částic do 3mm.

Stříkací zařízení GRACO RTX 5500 PX a GRACO RTX 5500 PI je pro Vás kompletní řešení „dva v jednom“, protože disponuje elektrickým i pneumatickým pohonem a navíc Vám poskytne mimořádně vysoký výkon, produktivitu a legendární kvalitu, díky které je společnost GRACO od roku 1992 lídrem v oboru řešení textur.

TECHNICKÉ PROVEDENÍ:

PERISTALTICKÉ ČERPADLO ROTOFLEX II™: osvědčené „čerpadlo z jednoho kusu“, který materiál dodá vždy, exkluzivní průtočné provedení poskytuje velmi hladký průtok materiálu pro rovnoměrné pokrytí a konzistentní vzor stříkání. Bezkonkurenční odolnost s abrazivními materiály, snadné proplachování, snadná údržba, žádné části nekorodují, nikdy Vás nezklame.

DVOUPÍSTOVÝ VZDUCHOVÝ KOMPRESOR: dodává pro náročné povrchové úpravy až o 50 % více vzduchu než předchozí zařízení GRACO RTX 1500. Další výhodou je bezúdržbové provedení a práce při nižších otáčkách, která prodlužuje životnost kompresoru.

DC MOTOR MAXPOWER™: osvědčený výkon, plně zapouzdřený bezuhlíkový DC elektromotor, konstrukce chlazená ventilátorem chrání motor před přehřátím, prachem, špínou a jinými nečistotami, pracuje při 16 ampérech (režim vysokého výkonu) a 10 ampérech (úlohy s omezením výkonu).

STŘÍKACÍ PISTOLE WIDETEX™: je nejrychlejší způsob, jak dosáhnout vynikající textury, poskytuje široký, konzistentní vzor vějířového stříkání, což zajišťuje, že lze provádět pracovní úkoly, které budou dokončeny rychleji a efektivněji než kdykoli předtím. Snadný stříkací pohyb zleva doprava eliminuje potřebu udržovat pistoli neustále v krouživém pohybu.

TYPICKÉ APLIKACE: strukturní exteriérové a interiérové dekorativní nástřiky, disperzní stěrky s efektem pomerančové kůry nebo jiných struktur, nástřik vnitřních thermoaktivních stěrek a hydroizolací, vyrovnávání podkladů

MATERIÁLY: strukturní interiérové dekorativní materiály plněné skleněnou nebo polystyrenovou kuličkou, bavlnou, papírem, kamenivem, thermoaktivní stěrky, disperzní stěrky, vyrovnávací stěrky, hydroizolační materiály

Nástroje Vaší technické podpory

Získejte bližší informace o GRACO RTX 5500PX,RTX 5500PI :
Více v e-shopu:

GRACO RTX 5500 PX: https://www.mediacz.cz/produkt/rtx-5500-px/
GRACO RTX 5500 PI : https://www.mediacz.cz/produkt/rtx-5500-pi/

Prospekt ke stažení zde

Pro další informace kontaktujte naše specialisty:

Čechy: Milan Pimpl – 702 131 988, milan.pimpl@mediacz.cz
Morava: jan Sadílek – 723 805 003, jan.sadilek@mediacz.cz

Team Media CZ je Vám plně k dispozici.