MERKUR

Nová generace vzduchem poháněných vysokotlakých pístových zařízení v nerezovém provedení. Zařízení využívající technologii vysokotlakého bezvzduchového stříkání nebo bezvzduchového s podporou vzduchu, zajišťující vysokou kvalitu nástřiku, výkon a nízké ztráty materiálu.Vhodné řešení pro kovovýroby, výrobce ocelových konstrukcí, truhláře. V průmyslu rovněž často používaná jako podávací pumpa pro centrální rozvody a dvoukomponentní směšovací jednotky, automatické linky a podobně, pro zpracování 1K a 2K barev.

MERKUR-BELLOWS

Speciální řada vzduchem ovládaných vysokotlakých pístových čerpadel a kompletních lakovacích setů určených pro zpracování materiálů senzitivních na vzdušnou vlhkost, především 2K barev, tužidel apod. Dávkovací čerpadlo má plně izolovanou pístní tyč zamezující kontaktu barvy se vzduchem. Používá se také jako podávací čerpadlo v kompletních instalacích, právě pro dávkování tužidel, ať již z originálních obalů nebo tlakových zásobníků.

Graco King XL

Nová generace vzduchem poháněných vysokotlakých stříkacích zařízení Graco King XL s pístovým čerpadlem patří již dlouhá léta k nejspolehlivějším a nejpoužívanějším zařízením v oblasti těžkých antikorozních aplikací a sanací ocelových a betonových konstrukcí. Svými výkonovými parametry umožňuje zpracování i extrémně hustých hmot a volitelně připojení i více jak tří pistolí a dlouhých hadic.

E-XTREME NXT

NOVINKA! Unikátní řešení. První vysokotlaké zařízení s elektrickým pohonem na trhu vhodným do prostředí s nebezpečím výbuchu Ex. Je alternativou vzduchem poháněných čerpadel Xtreme NXT, tam kde se bude ekonomicky či jinak preferovat řešení elektricky ovládaných čerpadel. Tiché, výkonné zařízení v převodových poměrech 35:1 a 45:1 s tlaky až 310 bar. Vhodné pro 1K i 2K barvy. Budoucnost lakovací zařízení má jmého E-Xtreme.

MERKUR M2K - mechanicky ovládané dvoukomponentní zařízení

Jednoduché a výkonné dvoukomponentní zařízení s pevně daným směšovacím poměrem 1:1 - 6:1. Pneumaticky ovládaný motor konstrukce Merkur, pístová čerpadla A+B pro jednotlivé komponenty, možnost podávání z originálních obalů pomocí sacích hadic s trubkou, nebo lze osadit spádovými zásobníky. Vhodné pro zpracování barev v dřevozpracujícím průmyslu, strojírenství, při výrobě ocelových konstrukcí a pod. Hlavní předností je snadné ovládání, dodržení poměru míchání a minimalizace ztrát barev při překročení životnosti směsi, žměně barvového odstínu a proplachu. Lze dodat ve variantě pro vzduchové i vysokotlaké stříkání (240 bar).

XP 35,50,70 - mechanicky ovládané dvoukomponentní zařízení


Jednoduché a vysoce výkonné dvoukomponentní vysokotlaké zařízení s pevně daným směšovacím poměrem 1:1 - 6:1. Pneumaticky ovládaný motor konstrukce NXT, pístová čerpadla konstrukce Xtreme A+B pro jednotlivé komponenty, možnost podávání z originálních obalů pomocí sacích hadic s trubkou, nebo lze osadit spádovými zásobníky. Vhodné pro zpracování barev ve strojírenství, při výrobě ocelových konstrukcí a stavebnictví. Hlavní předností je snadné ovládání, dodržení poměru míchání a minimalizace ztrát barev při překročení životnosti směsi, změně barvového odstínu a proplachu.

 

XM- elektronicky ovládané dvoukomponentní zařízení

Vysoce výkonné, elektronicky ovládané dvoukomponentní vysokotlaké zařízení s plynule nastavitelným směšovacím poměrem 1:1 - 10:1. Pneumaticky ovládaný motor konstrukce NXT, pístová čerpadla konstrukce Xtreme A+B pro jednotlivé komponenty, možnost podávání z originálních 200l sudů nebo jiných nádob. Lze osadit rovněž velkoobjemovými vyhřívanými nebo jednoplášťovými zásobníky. Vhodné pro zpracování barev ve strojírenství, při výrobě ocelových konstrukcí a stavebnictví. Svým výkonem a konfiguračními možnosti lze použít i pro zpracování materiálů s extrémně krátkou dobou zpracovatelnosti v řádech minut. Hlavní předností je snadné ovládání, vysoký objemový a tlakový výkon, dodržení poměru míchání a minimalizace ztrát barev při překročení životnosti směsi, změně barvového odstínu a proplachu.

HYDRA-CAT -mechanicky ovládané dvoukomponentní zařízení

Jednoduché a vysoce výkonné dvoukomponentní vysokotlaké zařízení s pevně daným směšovacím poměrem 1:1. Pneumaticky ovládaný motor konstrukce Bulldog, pístová čerpadla A+B pro jednotlivé komponenty, možnost podávání z originálních obalů pomocí sacích hadic s trubkou, nebo lze osadit spádovými zásobníky. Vhodné pro zpracování 2K barev a injektážních materiálů ve stavebnictví, důlní těžbě, vodohospodářství apod. Historicky původní široká skupina 2K dávkovacích a směšovacích zařízení v mnoha výkonnových variantách je dnes postupně nahrazována novějšími stystémy M2K, XP, XM.