HUSKY - membránová čerpadla

Ucelená skupina vzduchem ovládaných membránových čerpadel ve výkonu 18,9 - 1153 litrů/min. Vyrábí se v několika materiálových provedeních těla a komor čerpadla - acetal, polypropylen, hliník, nerez, PVDF, Ductile Iron a Hastelloy. Vstupní a výstupní otvory řešeny závitovým šroubením nebo flanží. Pro přesnou specifikaci typu, tedy kombinaci materiálu těla, sedel, koulí a membrán doporučujeme použít konfigurátor. Většina standardních náhradních dílů Husky je shodná také pro čerpadla Verder.

HUSKY 1050E - membránová čerpadla

Novinka. Jediné membránové čerpadlo s elektrickým pohonem, které může zůstat trvale pod tlakem. Až 5x vyšší účinnost než u vzduchem ovládaných čerpadel. Výrazně eliminuje pulzace bez nutnosti instalace tlakových vyrovnávačů. Bezpečný chod i při běhu naprázdno. Vyrábí se ve variantách s hliníkovým nebo nerezovým tělem a komorami. Lze zvolit variantu motoru v provedení ATEX. Vstupní a výstupní otvory řešeny závitovým šroubením nebo flanží. Pro přesnou specifikaci typu, tedy kombinaci materiálu těla, sedel, koulí a membrán doporučujeme použít konfigurátor.

TRITON - membránové čerpadlo

Vzduchem ovládaná membránová čerpadla Triton 150, 1:1 lze použít v setu jako stříkací zařízení pro nízkotlaké a středotlaké lakovací aplikace nebo jako dávkovací čerpadlo pro centrální rozvody, především barev. V mnoha provozech nahrazuje dosavadní tlakové zásobníky pro svou jednoduchou obsluhu, snadný proplach. Ve spojení s tlakovým materiálovým regulátorem zaručuje konstantní tlak materiálu pro přívod ke stříkací pistoli. Nabízí se jak v hliníkovém, tak nerezovém provedení.

ENDURA-FLO 4D 150, 4D 350 - membránové čerpadlo

Nová generace vzduchem poháněných nízkotlakých membránových zařízení v nerezovém provedení s převodovým poměrem 4:1 patří k nejvýkonnějším čerpadlům na trhu. Kvalitní opracování těla čerpadla s hladkými přechody, nový tvar barvové membrány, ovládací vzduchový modul s výkonným překlápěcím mechanismem a minimální pulzace. V souhrnu všech vlastností účinné a odolné zařízení konstruované pro trvalé zatížení a bezporuchový provoz. Snadná instalace do centrálních rozvodů barev včetně cirkulačních.

MERKUR-BELLOWS


Speciální řada vzduchem ovládaných vysokotlakých pístových čerpadel a kompletních lakovacích setů určených pro zpracování materiálů senzitivních na vzdušnou vlhkost, především 2K barev, tužidel apod. Dávkovací čerpadlo má plně izolovanou pístní tyč zamezující kontaktu barvy se vzduchem. Používá se také jako podávací čerpadlo v kompletních instalacích, právě pro dávkování tužidel, ať již z originálních obalů nebo tlakových zásobníků.

PRESIDENT


Již několik desetiletí vyráběná, osvědčená, vzduchem ovládaná, vysokotlaká pístová čerpadla v mnoha tlakových provedeních v převodech 3:1 - 46:1. K dispozici jsou nerezové i ocelové varianty v dvou nebo čtyřkuličkovém provedení. Vhodné pro široké použití v průmyslu jako přečerpávacích jednotek, podpůrných dopravních čerpadel komponentů, lakovacích a mazacích jednotek. Konstrukce vzduchového motoru přináší maximální výdrž i při trvalé zátěži a rychlou odezvu na překlopení.

 

MONARK

Vysocevýkonná, osvědčená, vzduchem ovládaná, vysokotlaká pístová čerpadla v mnoha tlakových provedeních v převodech 1,5:1 - 46:1. K dispozici jsou nerezové i ocelové varianty v dvoukuličkovém provedení. Vhodné pro široké použití v průmyslu jako přečerpávacích jednotek a podpůrných dopravních čerpadel komponentů. Konstrukce vzduchového motoru přináší maximální výdrž i při trvalé zátěži a rychlou odezvu na překlopení.

E-FLO

Nové technologie. Průmyslová revoluce 4.0 v lakování. Nová generace oběhových čerpadel s elektrickým pohonem v dvou i čtyřkuličkovém provedení. Až 5 násobně vyšší účinnost v porovnání s pneumatickými modely. Řízení chodu čerpadla tlakem nebo průtokem. Nízká hladina hluku, minimální provozní i servisní náklady a snadné řízení chodu jsou hlavními argumenty pro přechod z pneumaticky ovládaných čerpadel na elektrická. To vše při zachování možnosti instalace v zónách s nebezpečím výbuchu.

 

DURA-FLO

Vysocevýkonná, vzduchem ovládaná, vysokotlaká pístová čerpadla v mnoha výkonových variantách (36-1000cm3/dvojzdvih)., nerezovém i ocelovém provedení. Používá osvědčenou konstrukci motorů NXT nebo Premier. Konstrukce barvového čerpadla s jednoprůměrovým pístem s patentovanou konstrukcí dolní pohyblivé ucpávky představuje technologicky nejlepší a nejúčinnější řešení pro zpracování 1K a 2K barev, snadný proplach s minimem ředidel,dlouhou životnost smáčených dílů a za všech okolností konstantní tlak při dávkování. Čerpadlo může být vybaveno systémem načítání množství přečerpaných litrů DataTrack. Zařízení jsou dodávaná v převodových poměrech 6:1-46:1 s tlaky až 500 bar.

FAST-FLO 1:1

Vzduchem ovládaná pístová přečerpávací čerpadla určená pro dopravu z originálních obalů - sudů, IBC kontejnerů a podobně do vyrovnávacích nádrží a zásobníků. Dodává se v několika variantách dle specifikace čerpaného materiálu. Max. vstupní tlak vzduchu až 12,4 bar.

 

GLUTTON 4:1

Speciální řada vzduchem ovládaných horizontálních pístových čerpadel s konstrukcí těsnění, eliminujících možnost kontaktu materiálu se vzduchem. Vhodné pro použití v cirkulačních systémech, dávkování laků a mořidel, kyselinou tuhnoucích materiálů, senzitivních na vzdušnou vlhkost, abrazivních materiálů, UV laků apod. Snadná instalace a údržba. Maximální provozní tlak 28 bar, výkon 21,2L/min. při 60 cyklech.

CHEMSAFE

Ucelená skupina vzduchem ovládaných membránových čerpadel ve výkonu 14 - 332 litrů/min. Vyrábí se v kombinaci materiálů PTFE a UHMWPE. Chemická odolnost a nízká smáčivost je předurčuje k přečerpávání takových látek jako jsou kyseliny, pohonné hmoty, lepidla, barvy, polyoly, tiskařské barvy a odpadní vody. Konstrukce vzduchového překlápěcího modulu významně snižuje spotřebu tlakového vzduchu a hlučnost.

EP peristaltická čerpadla

Nové modely hadicových, elektricky poháněných čerpadel ve výkonech 8-74litrů/min. Čerpadla fungují na principu pravidelného stlačení hadice pomocí rotující, excenticky uložené rolny. Samotná hadice čerpadla je dodávaná v několika provedeních vnitřní výstelky dle chemické snášenlivosti - přírodní guma, Nitril, EPDM, Neopren, CSM, UHMW PE. Lze připojit přes frekvenční měnič a tím regulovat maximální výkon čerpadla.

SOLOTECH peristaltická čerpadla

Nové modely hadicových, elektricky poháněných čerpadel ve výkonech 2,5-59litrů/min. Čerpadla fungují na principu pravidelného stlačení hadice pomocí rotující, excenticky uložené rolny. Samotná hadice čerpadla je dodávaná v několika provedeních vnitřní výstelky dle chemické snášenlivosti - přírodní guma, Nitril, EPDM, CSM. Lze připojit přes frekvenční měnič a tím regulovat maximální výkon čerpadla.

VISCOUNT hydraulická čerpadla

Skupina hydraulicky ovládaných pístových dvou a čtyřkuličkových čerpadel vhodných pro provozy s omezenou kapacitou tlakového vzduchu, pro místa s požadavkem na snížení provozního hluku nebo pro až 4násobné zvýšení účinnosti čerpadel oproti vzduchem ovládaným. Zároveň je 100% eliminována možnost zamrzání motoru. Přes počáteční vyšší investiční náklady se v průběhu provozu výrazně eliminují náklady provozní. Lze použít jako cirkulační nebo dávkovací čerpadla.