3, Listopad 2023
Novinka: Revoluční elektronické pístové dávkovače pro vícekomponentní tmely a lepidla s variabilním poměrem
Společnost GRACO představuje dvě nové jednotky s variabilním poměrem pro míchání dvousložkových tmelů a lepidel. Potřebujete za chodu zkoušet různé poměry materiálů a viskozity? Pak může být řešením pro Vaše potřeby nový systém GRACO Electric Variable Ratio (EVR) nebo nový GRACO PR-Xv.
SYSTÉM MĚŘENÍ ELEKTRICKÉHO VARIABILNÍHO POMĚRU (EVR)
Změňte poměry bez změny hardwaru. Jednoduše naprogramujte elektrický variabilní poměr, dávkovací systém dávkovače směsi (MMD) tak, aby se pohyboval rychlostí až 6 400 kubických centimetrů (ccs) za minutu, a přitom přizpůsobte dávkovací poměry mezi 1:1 až 5:1 nebo 2:1 až 10:1.

VŠESTRANNOST A PŘESNOST PRO ŠIROKÝ SORTIMENT 2K MATERIÁLŮ
Měnící se podmínky již neznamenají pozastavení výroby kvůli výměně hardwaru nebo čerpadel, které zvládají různé poměry materiálů nebo viskozity.
Revoluční elektronický pístový dávkovač GRACO Electric Variable Ratio (EVR™) Vám umožní míchat, odměřovat a dávkovat kterýkoli z těchto dvoukomponentních (2K) materiálů:

• teplovodné pasty (TIM), epoxidy, silikony, uretany, akryly

Při přechodu z jednoho materiálu na druhý šetří GRACO EVR při základním čištění množství použitého materiálu.
Zabraňuje také vytvrzení starého materiálu, takže není nutné často vyměňovat mixér.
Konfigurace Vašeho elektrického systému GRACO ERV s variabilním poměrem závisí na Vašich požadavcích na materiál a výrobu.
Kontaktujte nás ohledně Vaší aplikace a kontroly procesu, abychom našli řešení, která tyto potřeby splňují.
GRACO EVR - flexibilita pro vyplňování, těsnění, tmelení, lepení, zalévání nebo zapouzdření

Ve spolupráci s hlavními výrobci materiálů navrhujeme a podporujeme systémy, které poskytují přesné dávkování a odolávají nejnáročnějším aplikacím
GRACO PR-Xv
Nejnovějším přírůstkem do řady GRACO Posi-ratio (PR) je GRACO PR-Xv.
Stejně jako systém s pevným poměrem (PR-X) přináší opakovatelnost a přesnost každé housence, tečce nebo Vámi požadovanému vzoru a dělá z něj vynikající řešení pro elektroniku, baterie elektromobilů, solární a telekomunikační aplikace.
GRACO PR-Xv je postaven se dvěma servomotory.
Umožňuje dávkování s proměnným poměrem potřebným pro přesné odměřování, míchání a dávkování dvousložkových lepidel a tmelů.
Základní čištění minimalizuje spotřebu mixéru a plýtvání materiálem.
Dokáže zpracovat rozsahy velikosti dávek od 0,03 cm3 do maximálně 100 cm3 nebo průtok 0,01 – 10 cm3/s (v závislosti na viskozitě materiálu).

GRACO PR-Xv řešení variabilního poměru:

Díky inovativnímu designu a odolnosti je tento systém s proměnným poměrem ideální pro lepení, těsnění, tmelení, dávkování, zalévání a aplikace tepelného managementu.

Použití je pro vysoce abrazivní dvousložkové epoxidy, silikony, akryláty, uretany, polysulfidy a teplovodné pasty (TIM).

Flexibilní rozsah velikostí dávek splňuje požadavky na malé, střední a vysoké průtoky s opakovatelností +/- 1 procenta. Patentovaný proces průtoku FIFO (first-in-first-out) eliminuje mrtvé zóny, kde se může hromadit a stárnout materiál.

Dávkovací trubice s vysokou odolností proti opotřebení zvládá extrémně abrazivní teplovodné pasty (TIM), další plniva a různé viskozity.

Servomotory zajišťují přesné a opakovatelné dávkování.

Dvojitý řídicí ventil (TC) individuálně reguluje zapínání a vypínání výstupů A a B.

Snímače tlaku umožňují neustále sledovat tlak kapaliny.

Funkce základního čištění šetří množství použitého materiálu a zabraňuje vytvrzení materiálu, takže mixéry není nutné často vyměňovat.
Kontaktujte naše specialisty pro podrobné technické a cenové informace, slevy:

Ing. Jaroslav Novák – 602 439 298, jaroslav.novak@mediacz.cz
Ing. Jan Miňovský, MBA, EAE – 608 364 632, jan.minovsky@mediacz.cz

Team Media CZ je Vám plně k dispozici.