15, Září 2023
Informace : GRACO – M2K, PROMIX 2KE, PROMIX 2KS, PROMIX 3KS, PROMIX PD – dávkovací a směšovací zařízení pro průmyslové lakování
Naše dávkovací a směšovací zařízení pro vícesložkové materiály včetně mechanických a elektrických dávkovačů Vám dává možnost přesně kombinovat dvousložkové a třísložkové materiály.

Flexibilní systémy míchání a dávkování průmyslových materiálů od společnosti GRACO snadno zvládnou velmi široké spektrum materiálů a barev, včetně rozpouštědel, epoxidových a polyuretanových materiálů ředitelných vodou a rozpouštědly a také kyselinou katalyzované materiály.

Výrobci v průmyslových odvětvích, jako je dřevozpracující a nábytkářský průmysl, kovozpracující průmysl, elektronika, letectví a automobilový průmysl se obracejí na společnost GRACO, která nabízí vysoce kvalitní zařízení pro stříkání vícesložkových materiálů.

DÁVKOVACÍ A SMĚŠOVACÍ ZAŘÍZENÍ PRO PRŮMYSL JSOU URČENA PRO VŠECHNY PRŮMYSLOVÉ VÝROBCE.

PŘESNÉ OVLÁDÁNÍ PŘI MÍCHÁNÍ MATERIÁLŮ V PRŮMYSLU:
Se směšovacími zařízeními pro vícesložkové materiály od společnosti GRACO zvýšíte svou efektivitu a produktivitu díky lepšímu a přesnějšímu ovládání.

Přísnější kontrola nad poměry znamená méně oprav a výrazně méně odpadu – to vše vede k významným úsporám v konečném součtu.

Dávkovače GRACO využívají buď čerpadlo nebo spolehlivé elektronické dávkování, což vám poskytuje dokonale přesné odměřování, potřebné pro míchání materiálů.GRACO M2K

Mechanický dávkovací systém základní úrovně GRACO M2K pro dvojsložkové materiály od společnosti GRACO zvyšuje přesnost míchání materiálu a snižuje plýtvání s ním ve srovnání s ručním mícháním.

Zařízení s pneumatickým pohonem GRACO M2K je určeno pro nízkotlaké aplikace, kde je vyžadována vysoce kvalitní povrchová úprava.

GRACO M2K Airmix (s přídavným vzduchem) je určeno pro kapaliny s nízkou až vysokou viskozitou a pro maximální tlak kapaliny 206 bar.

GRACO M2K Airless (bez přídavného vzduchu) je ideální pro rychlé nanášení velkých objemů nástřiků zejména na velké povrchy.

GRACO M2K pro polyester se používá ke zpracování polyesterových materiálů v dělených dávkách.

Zařízení GRACO M2K nabízí optimální řešení pro všechny provozy, které zpracovávají pravidelně 2K barvy a laky bez požadavku na častou změnu barvového odstínu.

Zařízení je kompaktní, snadno ovladatelné mechanické směšovací a dávkovací zařízení s pevným směšovacím poměrem 1:1 až 6:1 daným proporční velikostí nerezových pístových čerpadel A + B.

Čerpadla jsou ovládaná pomocí osvědčeného vzduchového motoru GRACO Merkur.

Směšovací modul s jednoduchým ovládáním zajišťuje precizní smíchání obou složek materiálu.

Natužená směs je vedena materiálovou hadicí k pistoli s tryskou.
Po ukončení stříkání se proplachuje jen okruh směšovače délky hadice a pistole, což přináší obrovské úspory barev a proplachovadel.

Zároveň jsou eliminovány chyby obsluhy při tužení, minimalizována rizika špatného proplachu a prodloužena životnost všech komponentů stříkacího zařízení.GRACO PROMIX 2KE

Kompaktní dávkovací zařízení PROMIX 2KE od společnosti GRACO je zařízení základní úrovně pro dvoukomponentní barvy a nátěrové hmoty.

Zařízení PROMIX 2KE je navrženo zejména pro jednu barvu o dvou složkách, pro aplikaci v kabinách (čerpadlová verze Pump) a jednu až tři barvy (průtoková, měřící verze Meter).

Předdefinované limity tolerance pomáhají udržet poměr v rozmezí do 2 %.

Kratší čas údržby díky snadnému přístupu k součástem.

Intuitivní LCD displej s přehlednými ikonami.

Základní řada elektronicky řízených směšovacích jednotek ProMix 2KE má elektronicky daný směšovací poměr komponent A + B a možné osadit max. 3 barvovými ventily pro 3 různé odstíny / 1 tužidlo / 1 ředidlo.

Vhodné pro zpracování větších objemových množství řady 2K vodouředitelných i rozpouštědlových materiálů.

Jedná se o plně konfigurovatelné zařízení. Lze vytvořit nezávislou sekci nebo zcela samostatnou přípravnu barev, oddělenou od místa aplikace (stříkacího boxu, odsávací stěny nebo volného lakovacího prostoru) - mnohem vyšší pořádek a bezpečnost pracoviště.

K dispozici v nízkotlakém i vysokotlakém provedení (A / AA), ve směšovacích poměrech 0,1:1 až 30:1.

Získejte kompletní přístup ke všem částem, které mohou vyžadovat pravidelnou údržbu - kapalinové ventily patronového typu, snadná údržba, otevřený přístup ke všem kapalinovým součástkám, externě instalované filtry vzduchu, možnost naprogramovat připomínky servisních zásahů.

Minimalizuje ztráty materiálu, ředidel a času při přípravě materiálu a
proplachování.

Doporučujeme vždy konzultovat s naším specialistou a vyžádat si nabídku na míru.GRACO PROMIX 2KS

Elektronický systém dávkování dvojsložkových materiálů PROMIX 2KS společnosti GRACO nabízí přesné a spolehlivé elektronické dávkování vstupní úrovně pro modernizované aplikace.

Kompatibilní se širokou škálou materiálů, poskytuje flexibilitu a efektivitu, kterou na své výrobní lince potřebujete.

Manuální a automatické konfigurace.

Jistota přesného poměru a vynikající kvalita nástřiku.

Jednoduché programování umožňuje rychlé nastavení a efektivní řízení procesů.

Moderní webové rozhraní nabízí konsolidovanou správu systému a přehledy.

Bezpečný kapalinový ovládací panel lze používat v nebezpečném prostředí.

Vyšší řada elektronicky řízených směšovacích jednotek ProMix 2KS má elektronicky daný směšovací poměr komponent A + B s možností osadit barvovými ventily až 30 různých odstínů / 4 tužidla (katalyzátory) / 1 ředidlo. Dodávají se průtokoměrové verzi (zubové / Coriolis).

Po instalaci rozhraní je vhodné i pro automatické a robotizované aplikace, pro zpracování větších objemových množství řady 2K vodouředitelných i rozpouštědlových materiálů.

Jedná se o plně konfigurovatelné zařízení, lze vytvořit nezávislou sekci nebo zcela samostatnou přípravnu barev, oddělenou od místa aplikace (stříkacího boxu, odsávací stěny nebo volného lakovacího prostoru) tzn. mnohem vyšší pořádek a bezpečnost pracoviště.

Minimalizuje ztráty materiálu, ředidel a času při přípravě materiálu a proplachování. K dispozici v nízkotlakém i vysokotlakém provedení (A / AA), ve směšovacích poměrech 0,1:1 až 50:1.

Doporučujeme vždy konzultovat s naším specialistou a vyžádat si nabídku na míru.GRACO PROMIX 3KS

Elektronický systém dávkování trojsložkových materiálů PROMIX 3KS společnosti GRACO nabízí přesné a spolehlivé elektronické dávkování vstupní úrovně pro modernizované aplikace.

Kompatibilní se širokou škálou materiálů, poskytuje flexibilitu a efektivitu, kterou na své výrobní lince potřebujete.

Ruční nebo automatický provoz.

Až 25 barev, 4 tužidla (katalyzátory) a 4 redukce v modulárním systému výměny barev.

Opravdu bezpečný kapalinový ovládací panel lze používat v nebezpečném prostředí.

Optimalizované sekvence proplachování včetně možnosti třetího proplachování.

Jednoduché programování umožňuje rychlé nastavení a efektivní řízení procesů.

Moderní webové rozhraní nabízí konsolidovanou správu systému a přehledy.

Zařízení přesně upravuje materiál na správnou viskozitu pro stříkání podle měnících se podmínek, a to s nejvyšším stupněm přesnosti směšovacího poměru, aby bylo dosaženo vynikající kvality pro ruční i automatické nanášení.

Efektivní monitorování a přesné zprávy společně s efektivními záměnami barev snižují plýtvání materiálem.

Zařízení PROMIX 3KS nabízí přesné míchání široké škály tří složek materiálů, dokonce i vysoce odolných kyselých katalyzátorů.

Jedná se o plně konfigurovatelné zařízení. Lze vytvořit nezávislou sekci nebo zcela samostatnou přípravnu barev, oddělenou od místa aplikace (stříkacího boxu, odsávací stěny nebo volného lakovacího prostoru) - mnohem vyšší pořádek a bezpečnost pracoviště.

Doporučujeme vždy konzultovat s naším specialistou a vyžádat si nabídku na míru.GRACO PROMIX PD

Elektronický systém dávkování trojsložkových materiálů PROMIX PD společnosti GRACO nabízí přesné a spolehlivé elektronické dávkování vstupní úrovně pro modernizované aplikace.

Zařízení GRACO ProMix PD mění způsob, jakým můžete rozhodovat o návratnosti investic, směšování, dávkování, výrobních procesech a celé Vaší výrobě.

Tento elektronický systém řízení kapalin je Vaší vstupní branou do budoucnosti.

Vysoce výkonné nátěry potřebují vysoce výkonné zařízení. Jedinečná řada dávkovacích a směšovacích zařízení PD od společnosti GRACO nově definuje způsob, jakým vypadají procesy míchání barev. Naše všestranná řada výrobků Vám usnadní využít mnoha výhod vícesložkových materiálů jako jsou - kratší doba vytvrzování, méně odpadu a méně těkavých organických látek.

Jedinečná technologie výtlaku vytváří nejkonzistentnější regulaci tlaku a průtoku, jakou lze nalézt v oblasti nabízených průmyslových zařízení.

Díky více konfiguracím čerpadla vyhovíme Vašim požadavkům na chemické složení Vašich komponentů nebo specifických materiálů.

Naše technologie směšování u linky míchá materiál v blízkosti pistole, tím se snižují prostoje a plýtvání materiálem.

Snadné programování a sběr dat jako nikdy předtím, integrovaný sběr dat je prostřednictvím PLC nebo USB umožňuje získat kdykoli v reálném čase údaje o parametrech systému.

Snadné aktualizace softwaru umožňují neustálé vylepšování při každém našem jednoduchém softwarovém tokenu.

Ať už provozujete manuální nebo automatickou aplikaci, zařízení GRACO ProMix PD vyhoví Vašim potřebám. Díky možnosti kdykoli upgradovat díly v terénu vám umožňuje začít s manuálním systémem s jedním čerpadlem s možností se upgradovat na automatický systém s více čerpadly. Systém ProMix PD nabízí přesné a spolehlivé dávkování, takže můžete zůstat na svém přesném poměru, a to s přesností na 1 % směšovacího poměru – a to pokaždé !


TECHNICKÉ PROVEDENÍ:

ŠIRŠÍ ROZSAH PRŮTOKŮ
Už nikdy nebudete muset vyměňovat nebo přepracovávat čerpadlo, abyste získali široký rozsah průtoků a poměrů.

Naše objemové pístové čerpadlo bylo speciálně navrženo tak, aby zvládlo poměry a průtoky u kterých zubová čerpadla nedosahují dostatečných hodnot.

VŽDY PŘESNÉ A PRECIZNÍ
Naše technologie pohonu pístu založená na aktivních regulačních ventilech a enkodéru zajišťují plynulé a přesné dávkování při každém použití a vždy to znamená přesnost v rozmezí 1 % bez ohledu na tlak, nadmořskou výšku, viskozitu materiálu, teplotu nebo spuštění pistole.

PLYNULÉ DÁVKOVÁNÍ
Díky tomu, že se naše čerpadlo pod tlakem zastaví, poskytuje pokaždé plynulé dávkování. Stačí spustit pistoli a čerpadlo PD přesně dodá aniž byste museli používat techniky časování spuštění pistole používané u zubových čerpadel.

PŘIZPŮSOBITELNÉ PROPLACHOVÁNÍ
Díky našim patentovaným funkcím proplachování čerpadla a spouštěním vzduchu / rozpouštědla můžete přednastavit proplachovací postupy pro různé materiály. To zajišťuje čistší vedení a rychlejší proplachování a navíc se spotřebuje výrazně méně proplachovacího materiálu.

DELŠÍ ŽIVOTNOST ČERPADLA A MÉNĚ OPRAV
Odolná konstrukce pístového čerpadla způsobuje celkově menší opotřebení dílů, takže máte k dispozici více času na provoz a méně času na údržbu.

MINIMALIZACE DEGRADACE MATERIÁLŮ
Žádné převody, které by způsobovaly degradaci materiálů. Vyhněte se problémům se změnou barvy v důsledku střihu a degradace kovových vloček, které se vyskytují u systémů založených na převodovkách.

NEJSOU POTŘEBA ŽÁDNÉ REGULÁTORY
Čerpadla nepotřebují regulátory v proudu kapaliny směšovaného materiálu čímž se eliminují problémy s nesprávným nastavením tlaku obsluhou.

RYCHLÉ PROPLACHOVÁNÍ PISTOLE
Automatizovaný box na proplachování pistolí šetří Váš čas i Váš materiál.

Nekompatibilní materiály? Žádný problém.
Proč kupovat dva systémy, když stačí jeden? S naším systémem 4 čerpadel můžete provozovat různá čerpadla a zpracovávat až 3 různé typy kapalin.

Náš systém GRACO ProMix PD dokáže pracovat s více pistolemi a oddělenými proudy kapalin na jednom místě a ušetří Vám tak náklady na další dávkovací zařízení.

Provozujte typicky oddělené materiály, a to v jednom systému:
- epoxidové uretany
- kovové / nemetalické materiály
- AdPro / Primer / Top Coat / Clears
- vodou ředitelné / rozpustné
- 1K / 2K na stejném systému

 

Doporučujeme vždy konzultovat s naším specialistou a vyžádat si nabídku na míru.

Nástroje Vaší technické podpory


Získejte bližší informace: GRACO M2K, PROMIX 2K2, PROMIX 2KS, PROMIX 3KS, PROMIX PD2K dávkovací a směšovací zařízení pro průmyslové lakování


Prospekt: Prospekt M2K

Prospekt: Prospekt ProMix 2KE

Prospekt: Prospekt ProMix 2KS a 3KS

Prospekt: Prospekt ProMix PD

Kontaktujte naše specialisty pro podrobné technické a cenové informace, slevy:

Čechy: Pavel Pitro – 724 275 750, pavel.pitro@mediacz.cz
Morava: Vojtěch Kajzar – 606 724 826, vojtech.kajzar@mediacz.cz

Team Media CZ je Vám plně k dispozici.